Kuidas valida paadihaagist?

Brentexi paadihaagised sobivad igat tüüpi paatidele: mootorpaadid ja kaatrid, sõudepaadid ja kummipaadid. Paadihaagise valikul tuleb esmajärgus lähtuda paadikujust. Loe lähemalt, mida tuleb silmas pidada paadihaagise valikul.

Kuidas valida paadihaagist? Brentexi paadihaagised sobivad igat tüüpi paatidele: mootorpaadid ja kaatrid, sõudepaadid ja kummipaadid. Paadihaagise valikul tuleb esmajärgus lähtuda paadikujust. Lamedapõhjaliste ja kummipaatide transpordiks on sobilikumad siinidega haagised, sest need toetavad ühtlaselt paati terves ulatuses. Sügavama kiiluga paatide jaoks sobivad rullikutega haagised, mis paadi kenasti transpordiks fikseerivad.

Haagist valides tuleb silmas pidada järgmiseid parameetreid:

• Paadi kaal

• Paadi pikkus

• Paadi laius

Paadi kaal Selleks, et valida õige haagis oma paadile, on vaja teada ka selle kaalu. Paadi kaal tuleb arvestada alati koos varustusega, mis harilikult paadi sees: mootor, kütus, ankur jne.

Paadi pikkus Haagise valikul on oluline teada ka paadi pikkust. Haagiste tehnilistes andmetes on maksimaalne paadipikkus arvestatud vintsipukil olevast ninatoest kuni tagatuledeni. Maksimaalne pikkus sõltub vööri kujust ja paadi ehitusest. Paat peab olema paigutatud haagisele nõnda, et suurem osa paadi raskusest toetub sillale ja umbes 10% paadi kaalust haagise veokonksule. Sellise paigutuse korral on sõidumugavus tagatud. Raskuskeskme asukohta on võimalik muuta vintsipukki ette- või tahapoole liigutades. Vintsipukki on võimalik ka üles-alla reguleerida, et tagada parim sobivus Sinu paadiga.

Paadi laius Võimalusel soovitame valida haagise, mis oleks sama lai kui teie paat, ainult siis on tagatud suurim stabiilsus teel ja maksimaalne kasutusmugavus.

Paadihaagise valikul ei ole vähe tähtis ka selle vedrustuse ehitus. Kõik Brentex paadihaagised on lehtvedrusildade ja amortisaatoritega, mis tagavad stabiilse ja ohutu sõidu. Kõigele lisaks on lehtvedrusild ka märgatavamalt pikaealisem kui torsioonvedrustus.

Tähelepanu tuleb pöörata ka külje- ja kiilurullidele. Mida rohkem külgrulle, seda vähem muljub paadi põhja ja ühtlasi seda parem. Ka kiilurullide arv on oluline, sest enamus paadi raskusest toetub ju nendele. Brentex paadihaagiste küljerulle ja -siine on võimalik hõlpsasti ilma tööriistasid kasutamata reguleerida.

Kõik Brentex paadihaagised on ülestõstetavate tagatuledega, tänu millele on neil märgatavalt pikem eluiga. Teadupärast elekter ja vesi ei ole omavahel head sõbrad ja varem või hiljem annab üks neist alla. Vihjeks võib öelda, et see ei ole vesi.

Brentexi paadihaagised on disainitud koostöös paadiomanike, kalameeste ja mereentusiastidega, eesmärgiga arendada maksimaalse kasutusmugavuse ja vastupidavusega haagis. Selle saavutamiseks on kasutatud ainult hoolikalt valitud ja testitud kvaliteediga komponente.

Alati võib juhtuda, et sinu paat on ebatraditsioonilise kujuga ning seetõttu satud paadihaagise valimisel raskustesse. Sel juhul võta julgesti ühendust meiega ja kindlasti leiame koos sulle sobiva lahenduse.
Meie kontaktid leiad SIIT

Paadihaagiste valiku leiad SIIT

+