Kuidas valida paadihaagist?

BRENTEXi paadihaagistega saab vedada nii mootor-, sõude- ja kummipaate kui ka kaatreid. Loe lähemalt, missugusele 4 faktorile peaks tähelepanu pöörama enne paadihaagise ostmist.

BRENTEXi paadihaagistega saab vedada nii mootor-, sõude- ja kummipaate kui ka kaatreid.

Paadihaagise valikul tuleb esmajoones lähtuda paadikujust. Lamedapõhjaliste- ja kummipaatide transpordiks sobivad rohkem siinidega haagised, sest siinid toetavad ühtlaselt paati terves ulatuses. Sügavama kiiluga paatide jaoks on sobilikumad rullikutega haagised, mis paadi sõiduks kenasti fikseerivad.

Teiseks tuleb paadihaagist valides silmas pidada järgmiseid parameetreid:

• Paadi kaal,

• Paadi pikkus ja

• Paadi laius

Paadi kaal: Paadi kaalu arvutades tuleb lisaks paadikaalule alati arvestada varustusega, mis on harilikult paadiga kaasas: mootori, kütuse, ankruga jne.

Paadi pikkus: Haagiste tehnilistes andmetes on maksimaalne paadipikkus arvestatud vintsipukil olevast ninatoest kuni tagatuledeni. Maksimaalne pikkus sõltub vööri kujust ja paadi ehitusest. Paat peab olema paigutatud haagisele nõnda, et suurem osa paadi raskusest toetub sillale ja umbes 10% paadi kaalust haagise veokonksule. Nii on sõidumugavus tagatud. Raskuskeskme asukohta on võimalik muuta vintsipukki ette- või tahapoole liigutades. Samuti on vintsipukki võimalik üles-alla reguleerida tagamaks parim sobivus Sinu paadiga.

Paadi laius: Võimalusel soovitame valida haagise, mis oleks sama lai kui teie paat. Ainult siis on teel tagatud suurim maksimaalne kasutusmugavus ja stabiilsus.

Paadihaagise valikul ei ole vähem tähtis ka vedrustuse ehitus. Kõik BRENTEX paadihaagised on lehtvedrusildade ja amortisaatoritega, mis tagavad stabiilse ja ohutu sõidu. Kõigele lisaks on lehtvedrusild märgatavalt vastupidavam kui torsioonvedrustus.

Lisaks tuleb tähelepanu pöörata ka külje- ja kiilurullide arvule. Mida rohkem on külgrulle, seda vähem muljub paadi põhi. Kiilurullide arv on oluline, sest enamus paadi raskusest toetub nendele. BRENTEX paadihaagiste küljerulle ja -siine on võimalik hõlpsasti, tööriistasid kasutamata, reguleerida.

BOONUS! Kõik BRENTEX paadihaagised on ülestõstetavate tagatuledega, tänu millele on neil märgatavalt pikem eluiga. Teadupärast elekter ja vesi ei ole omavahel head sõbrad ja varem või hiljem annab üks neist alla. Vihjeks võib öelda, et see ei ole vesi.

Brentexi paadihaagised on arendatud koostöös paadiomanike, kalameeste ja mereentusiastidega, eesmärgiga luua maksimaalse kasutusmugavuse ja vastupidavusega haagis. Paadihaagiste konstrueerimisel on kasutatud ainult hoolikalt valitud ja testitud kvaliteediga komponente.

Võib juhtuda, et sinu paat on ebatraditsioonilise kujuga ning seetõttu on paadihaagise valimine oodatust keerulisem. Sel juhul võta julgesti meiega ühendust ja leiame koos sulle sobiva lahenduse.
Meie kontaktid leiad SIIT

Paadihaagiste valiku leiad SIIT

+