Brentex N-seeria haagiste konstruktsioon

BRENTEX N-seeria haagised on loodud nii igapäevaseks kui ka professionaalseks kasutamiseks. Kõik haagised on kuumtsingitud keevisraamil konstruktsiooniga, lehtvedru silla ja vineeriga tugevdatud otsaportedega. N-seeria haagistel oleme kasutusele võtnud mitmeid olulisi insenertehnilisi lahendusi ja parandanud haagise kasutamise mugavust. Uue N-seeria haagise tunned ära värske disaini ning uue, N-tähte sisaldava, tootenime järgi. 

Raam

 

Vastupidavuse tagamiseks on meie haagised ehitatud tugevale keevisraamile. Raamide koostamisel kasutame kvaliteetset konstruktsiooniterastest nelikanttoru ja lehtmaterjali. Raami detailide valmistamisel kasutame laserlõikust ja painutust. Seejärel keevitame spetsiaalsetes rakistes haagise raami üheks tervikuks. Pika eluea kindlustamiseks kuumtsingime kõikide haagiste raamid, millega tagame lisaks nähtavate pindade kaitsele ka raamitalade sisepindade korrosioonikindluse. 

Veotiisel

 

 

Veotiislite valmistamiseks kasutame kõrgekvaliteedilist konstruktsioonterast. Veotiisli detailide arendamisel on meie insenerid lõiganud kasu kaasaegsest tehnoloogilisest arengust. Kõik haagise veotiisli detailid on samuti kuumtsingitud. 

Sild

 

Meie haagistel on kasutusel amortisaatoritega varustatud lehtvedrusillad. Võrreldes torsioonsillaga tagab lehtvedrusild sulle vähem koormatud haagisega sujuvama ja mugavama sõidukogemuse. Amortisaatorid vähendavad teekonaruste ja löökaukude mõju sõiduomadustele. Lehtvedru toetuspind raamile on võrreldes torsioonsillaga oluliselt suurem, raamile mõjuv koormus jaotub ühtlasemalt ja nii suudame tagada sulle kauakestva haagise ka ajutiste ülekoormuste korral. 

Sillatala valmistame kuumtsingitud konstruktsiooniterasest. Talade otstesse keevitame oma majas välja töötatud tehnoloogiat kasutades kvaliteetsete tootjate rummud (Knott, BPW ja AL-KO). Rummude valikul oleme lähtunud Eesti ilmastiku – ja teeoludest. Eelistame kinniseid tihenditega kaitstud rattalaagreid. 

 

Nelikanttoruga tugevdatud ülemine serv

 

 

Meie haagistele on lisatud küljeporte ülemise serva tugevduseks nelikanttoru, mis moodustab haagise raamiga ühtse terviku. Nelikanttoruga tagame suurema koormustaluvuse, parema ja turvalisema kauba laadimise ja kinnitamise. Aastatepikkune kogemus on näidanud, et tugevdatud raami ülemine serv tõstab märkimisväärselt haagise eluiga. 

Küljeprofiilid

Kuni 4m pika kastiga haagised valmistame monoliitsest painutatud profiilist. Õigesti raamile kinnitatud jätkukohtadeta küljeprofiil suurendab märgatavalt haagise vastupidavust koormustele. Kõik meie haagistel kasutatavad küljeprofiilid on valmistatud kvaliteetsest tsingitud materjalist. 

 

Vineeriga tugevdatud nii eesmine kui ka tagumine otsaluuk

 

 

Turvaline veose kinnitamine on väga oluline ja seega oleme lisanud nii eesmisele kui ka tagumisele portele vineerist tugevduse. Nii on tagatud, et haagisesse paigutatud koorem õnnetuse korral esimesest portest läbi ei lendaks. Esimeste ja tagumiste otsaluukide tugevdamisel oleme kasutanud kvaliteetset veekindlat libisemisvastast vineeri. Tagumist otsaportet saad kasutada pealesõiduteena ATV, murutraktori või mootorrattaga haagisele sõitmisel. 

Uued otsaluugi hinged ja lukud külje peal 

N-seeria haagiste otsaportede hinged on raamile kinnitatud lukustatud tappidega, mis aitab ära hoida lahtiste luukide sõidu ajal küljest kukkumist. Kasutades kettfiksaatoreid, saad luuki kasutada veokasti pikendusena. Otsaportede lukud oleme liigutanud haagise külgedele, et vältida avatud luukide lukkude kahjustamist ja määrdumist.

Metallist poritiivad ja praktilised astmelauad

 

Meie N-seeria kastihaagistel on koorma mugavamaks paigutamiseks 4 praktilist astmelauda. Lisaks oleme uutele mudelitele paigaldanud metallist poritiivad, mis on piisavalt tugevad peale astumiseks või puhkehetkel istumiseks. 

Tuled ja juhtmestik

Kasutame oma haagistel valdkonna tipptegija, Austria ettevõtte Aspöck, tulesid ja veekindlat juhtmestikku. Kõik haagised on varustatud tagurdus – ja udutuledega. Kaablitel on tänapäevane 13 osaline ühenduspistik, millele lisame 13-7 üleminekuadapteri. N-seeria haagistel kasutame LED esimesi ääretulesid, mis on võrreldes varasemate mudelitega tõstetud kõrgemale. Kõrgema asetusega tuled saavad vähem kahjustada auto rataste alt lendavate kivide eest.  

Kõik kaablid oleme peitnud raami ja veotiisli konstruktsioonide sisse, et vähendada väliskeskkonna mõju elektrisüsteemile. 

 

Koormakinnitusaasad

 

BRENTEX haagised on varustatud vähemalt kaheksa kastisisese koormakinnitusaasaga. Koormakinnitusaasad on pandud poltidega haagise keevisraami küljepostide külge. Meie kogemus on näidanud, et koormat on mugavam laadida, kui haagise põhi on sile ja kinnitusaasad paiknevad haagise külgedel. Lisaks on BRENTEX haagistel vähemalt 4 kastivälist kinnitusaasa, mis on keevitatud raami alumiste küljetalade alumistesse servadesse.

Põhjavineer

 

Haagiste kastide põhjad on kaetud lamineeritud vee- ja libisemiskindla vineeriga. Lamineeritud veekindel vineer on ilmastikukindel ja peab vastu aastaid. 

Ettepuuritud avad lisavarustuse lisamiseks

 

 

Oleme uue N-seeria haagise ülesehituse põhjalikult läbi mõelnud. Lisavarustuse mugavaks ja lihtsaks paigaldamiseks on enne tsinkimist raami ja veotiislisse ette puuritud kinnitusavad. Lisaks mugavale lisavarustuse paigaldamisvõimalusele tagame nii haagise raami pika eluea ja korrosioonikindluse. 

Lisavarustus

Meie haagisele saab ise paigaldada või lasta paigaldada hulgaliselt lisavarustust, mis parandavad oluliselt Sinu haagise kasutamiskogemust. Enimmüüdud lisavarustuseks on meil plastikkatted, otsaporte kett-fiksaatorid, gaasvedru või kallutuskruvi, tendid ning varuratas koos kinnituskronsteiniga. Konkreetse lisavarustuse kohta leiad täpsema kirjelduse eraldi tooteaknas. Lisavarustuse leiad SIIT või haagise tootelehelt all asuvalt aktiivribalt. 

 

Valides BRENTEX haagise, investeerid tootesse, mis on loodud kestma ja toetama Sinu tegevusi igas valdkonnas.

+