Haagise täismassi kalkulaator

Kalkulaator

Täismassi muutmiseks liiguta liugurit vasakule või paremale.

Korduma kippuvad küsimused

Küsimus:  Mul on B-kategooria juhiluba ja Honda CR-V, mille täismass on 1960 kg. Kui suur võib olla minu uue haagise täismass?
Vastus:  Maksimaalne lubatud haagise täismass võib olla 1540 kg. Ehk siis sulle sobib nii kerghaagis (täismassiga 750 kg), kui ka piduritega haagis (näiteks mudel Bren-370P15H, mille täismass on 1500 kg).


Küsimus: Mul on B-kategooria juhiluba ja Toyota Land Cruiser, mille täismass on 2850 kg. Kui suur võib olla minu uue haagise täismass?
Vastus: Maksimaalne lubatud haagise täismass võib olla 750 kg. Vaatamata sellele, et arvutuse järgi saame 650 kg, võid kerghaagisega (täismassiga 750 kg) ikkagi sõita. Aga kui sul on suuremat kandevõimet vaja, siis kaalu B96-kategooria saamist. Eksam on lihtne, lugeda saab siit: http://www.mnt.ee/index.php?id=14495

 


Küsimus: Minu auto tehnilises passis on kirjas, et piduriteta haagise suurim mass võib olla 600 kg. Kas mulle sobib kerghaagis täismassiga 750 kg?
Vastus: Sobib. See on auto tehniline piirang, mis ei ole seotud haagise täismassiga. Saad julgelt 750 kg kerghaagisega sõita, aga pead jälgima, et haagise tegelik mass koos koormaga ei ületaks 600 kg.*

* Liiklusseaduse § 34. Sõitjate- ja veosevedu
(11) Autorongi või masinrongi koosseisus oleva haagise tegelik mass ei tohi ületada haagise suurimat massi, mis on veduki registreerimisel määratud.

+