Ettevõttest

Meie oleme Brentex

Brentex on kodumaine ettevõte, mis on alates 2000. aastast tootnud keevisraamil haagiseid. Ettevõtte rajasid Tallinna Tehnikakõrgkooli lõpetanud koolivennad, kes nägid turul võimalust toota paremaid, kauakestvamaid ja ilmastikukindlamaid haagiseid.

 

Brentex alustas ATV-haagiste tootmisest ning esimesel tegutsemisaastal eksporditi neid Rootsi. Esimeste kogemuste põhjal mõisteti, et turul on kasvuruumi, mistõttu hakati jõudsalt arendama kasti- ja paadihaagiste tootesortimenti. Ettevõte arenes ning meeskond kasvas, tänu millele oli võimalik toota paremini, kiiremini ja suuremas koguses.

Aasta-aastalt on kasvanud Brentexi sihtturgude hulk. Kui kõigepealt müüdi Rootsi, siis õige pea – aastal 2002 – alustati müügiga Eestis. Sellele järgnesid 2004. a Norra, 2005. a Läti ja Valgevene, 2007. a Leedu ning viimasena 2013. aastal Soome turg. Viimase puhul tehti aastaid tulemuslikku koostööd Soome ühe edukaima tööriistamüüja IKH-ga, kellega koostöös on müüdud enam kui 5000 Brentexi haagist.

Me ei ole lihtsalt tootjad, vaid ennekõike inimeste transpordimurede lahendajad. Sellepärast on haagiste välja töötamist alustatud alati turuolukorra ja inimeste vajaduste väljaselgitamisega. Kõik Brentexi haagised on 20 tegutsemisaasta jooksul katsetatud ja testitud juhtivates katselaborites üle Euroopa ning vastavad Euroopa raamdirektiivile 2007/46/EÜ. Parima tulemuse saavutamiseks peab olema parim meeskond. Brentexi tiimi kuuluvad oma ala eksperdid, tänu kellele saame olla kindlad, et meie haagised on loodud kestma!

Brentexi jaoks oli 2018. aasta murranguline, sest siis hakati ellu viima arenguprogrammi koostöös EAS-iga. Arenguprogramm kestab viis aastat, mille raames investeeritakse tootearendusse ja seadmetesse 1,6 miljonit eurot. Investeeringute eesmärk on parandada tehnilisi lahendusi, tõsta toote kvaliteeti, kiirendada tootmisprotsessi ning tõsta tootlikkust, et olla jätkuvalt konkurentsivõimeline, innovatiivne ja kliendi vajadustele suunatud.

Oleme aastate jooksul hoogu andnud Eesti motospordi arengule, toetades Eesti Motoföderatsiooni, Redmoto klubi, Tanel Leokit jpt. Brentex toetab motosporti ja hindab sportlikke eluviise!

+