Kuidas valida haagist? Kas keevis- või poltliides haagised?

Teemasse liigselt süvenemata võib jääda arusaamatuks, kuidas kaks samas mõõdus haagist hinnalt nii palju võivad erineda. Kuidas valida õige haagis?

Teemasse liigselt süvenemata võib jääda arusaamatuks, kuidas kaks samas mõõdus haagist hinnalt hinnalt nii palju võivad erineda. Kuidas valida haagist?

Turul pakutavad haagised jagunevad ülesehituselt kaheks – keevisraamiga haagised ja poltliides haagised. Kaugelt vaadates paistavad mõlemad haagised peaaegu äravahetamiseni sarnased, kuid tähelepanelikumal vaatlusel selgub, et nende erinevused peituvad konstruktsioonis. Keevisraamil haagistel on monoliitne raami- ja veotiisli keeviskonstruktsioon, mis tagab haagise pika eluea ka intensiivsel kasutamisel ja ülekoormamisel. Alusraam on jäik tänu sõrestik-konstruktsioonile, mis muudab haagise eriti tugevaks ja vastupidavaks vibratsioonile ning välistab külgmiste portede läbipainde ja raami pikipainde.

Keevisraamil haagise konstruktsioon

Polt- ja neetliides haagistel kasutatakse detailide ja sõlmede ühendamiseks polte ja neete, mis ei anna konstruktsioonile taolist jäikust nagu keevisõmblus. Haagise sagedasel kasutusel hakkavad detailid omavahel vaikselt liikuma ja polt- või neetliides ühendused venivad välja. Nii tekivad lõtkud, mis kanduvad edasi konstruktsiooni teistesse osadesse.

Poltliides haagise konstruktsioon

Püsivas ja sihtotstarbelises kasutuses poltliides haagiste eluiga ei ole võrreldav keevisraamil haagiste elueaga ja seetõttu soovitatakse polt-neet haagiseid ennekõike kodutarbijale, kes pigem harva ja kergeid koormaid haagisega veab. Poltliides haagiste tootmine on märgatavalt lihtsam ja kiirem ning seetõttu on ka nende hind odavam kui keevisraamil haagistel.

Juhul, kui kasutad haagist harva ja vead sellega kergemat sorti kaupa, on sulle sobilikud nii poltliides kui keevisraamiga haagised. Kui aga haagis leiab regulaarselt kasutust, koormad, mida vead on kaalult rasked või teeolud alatasa kehvad, soovitame kindlasti keevisraamil haagist. Brentexi tootevalikus on ainult keevisraamiga haagised, mis on loodud kestma!

+