Haagise hooldusjuhend

Haagise hooldusjuhend

Haagise tehnilise korrasoleku tagamiseks tuleb haagist korrapäraselt hooldada ja järgida tootjapoolseid juhiseid. Brentex pakub laia tootevalikut ja väga eriotstarbelisi haagiseid, kuid hooldusnõuanded on eraldi välja toodud nii piduriteta kui ka piduritega haagiste kohta.

Piduriteta haagise hooldusvälbad:

K – Kontrollida, L – Lisada määret, R – Vahetada

Piduritega haagise hooldusvälbad:

K – Kontrollida, L – Lisada määret, R – Vahetada

Pidurisüsteem vajab pidevat hooldust ja õiget seadistamist. Soovitame hooldada pidurisüsteemi kogenud mehaanikutel.

Hooldage pidurisüsteemi osasid (inertspidur (1), pidurid-rummud (7)) ja seadistage vastavalt tootja (BPW, AL-KO, KNOTT) juhistele. Täpsemaid juhiseid küsige edasimüüjalt.

10 000 km või iga aasta

Kontrollige haagise pidurisüsteeme iga 10 000 km (või 12 kuu) tagant. Kontrollida tuleb kõikide liikuvate osade liikuvust ja vajadusel määrida. Kontrollige piduriklotside kattematerjali paksust ja vajadusel vahetage kulunud klotsid välja. Kontrollige pidurihoovastiku (2,3,4,5), sh piduritrosside (6), liikuvust ja kinnitusi.

Rattalaagrid

Enamus haagiseid on varustatud hooldusvabade laagritega. Laagreid ei pea eraldi määrima ja need on eelmääritud tehases. Kui laager on kulunud või saanud kahjustada, tuleb see välja vahetada. Soovitame vahetada alati terve silla laagrid korraga.

Silla kokkujooks

Sild on mittereguleeritav. Rehvide ebamõistlikult kiire kulumise ilmnemisel tuleb lasta silda kontrollida. Vajadusel pöörduge meie esindajate poole.

Ettevalmistused enne haagisega sõidu alustamist

Koormatud haagise lehtvedrusild liigub koormamata asendiga võrreldes tahapoole ja tõmbab kergelt ka pidurivarrast (4), tekitades eelpinge pidurihoovastikule. Sellisel juhul tuleb pidurihoovastiku regulaatorist (2) pinget maha keerata.

  1. Tõmmake seisupidur peale ja siis jälle maha. Korrake sama tegevust ca 2–3 korda, et seadistada piduriklotside ja hoovastiku asendit.
  2. Võtke seisupidur maha
  3. Keerake lahti pinguti (3) lukustusmutter. Keerake pingutit vastupäeva, kuni pidurivarras

(4) ripub vabalt ilma pingeta. Ärge laske pidurivarrast liiga lõdvaks – eelpinge peab kaduma, haagis peab vabalt veerema, aga seisupidur peab endiselt rakenduma.

  1. Pingutage lukustusmutter ja kontrollige uuesti pidurivarrast (4).
  2. Korrake punktis 1 kirjeldatut ja kontrollige seisupiduri toimimist. Vajadusel reguleerige uuesti.


Haagise rehvirõhk

Rehvi eluea pikendamiseks on soovitav hoida rehvis õiget rõhku. Erinevat tüüpi rehvide rõhud on toodud järgnevas tabelis.

Haagise talverehvid

Kõik Brentexi haagised on varustatud aastaringsete (M+S) rehvidega. Rehvide kasutamine on riigiti erinev. Paljud riigid nõuavad ka haagisel naastrehvide kasutamist, kui vedukautol on naastrehvid. Juhul, kui vedukautol on lamellrehvid, peavad ka haagisel olema sama tüüpi rehvid.

Tutvuge kindlasti nõuete ja seadustega enne haagise kasutamist talveperioodil.

Haagise rattapoldid

Rattapoltide normaalne pingutusmoment on 100–120 Nm.

Haagise pistiku skeem

Vigastada saanud pistiku vahetamiseks on järgmised pildid. Pange tähele, et vaated on antud pistiku tagant.

7-klemmiline pistik
(ISO 1724)

13-klemmiline pistik
(ISO 11446)

+